Cölöpalapozás puha altalajra épített töltés esetén, erősítő geoműanyagok méretezése

Rövid leírás:

Különböző töltésalapozási módszerek tanulmányozása puha altalajra építendő infrastrukturális töltések esetén, különös figyelemmel a modern „rigid inclusion”, betonoszlopos mélyalapozásra.

Tanulmány szerű kutató munka az említett technológia esetén​ alkalmazandó teherelosztó réteg szerepéről és tervezhetőségéről, kialakítási módjáról, valamint ezen rétegbe építhető nagy szilárdságú geoműanyagok funkciójáról és hosszú távú méretezhetőségéről.

A munka tervezési részében pedig egy konkrét talajkörnyezetbe illesztett töltés tervezése rigid inclusion alapozással, különös figyelemmel a geoműanyag megfelelő méretezésére.

A dolgozat külső konzulese Szatmári Tamás a Low&Bonar Kft. munkatársa.

Konzulens(ek):
Javasolt szint: