Áttérés távoktatásra

JÁRVÁNY - TÁVOKTATÁS

Kedves Kolléganők és Kollégák !

A járványhelyzet folyamatosan változik, így az oktatásra, az egyetem látogathatóságára vonaztkozó szabályok is szinte hétről-hétre változnak.

Az általános, egyetemi szintű szabályok az egyetem honlapján folyamatosan jelennek meg. Ezeket magunknak is követni kell. Ennek megfelelőn előfordulhat, hogy vissza kell térnünk a távoktatáshoz.

Kör e-mail-ben már jeleztük, hogy javasoljuk, kérjük, hogy mindenki szerezzen be BME CÍMTÁR-as azonosítót, illetve regisztráljon be MS OFFICE 365 felhasználónak. Ezáltal a TEAMS-ben egyszerűsödik az oktatás szervezése.

A CÍMTÁR-ról és az OFFICE 365-re való regisztrációról részletesen a következő linken lehet információhoz jutni: https://login.bme.hu

Természetesen az egyes tantárgyak tananyagai a hallgatói megosztáson továbrra is elérhetőek, és azokat a tantárgyak oktatói rendszeresen karban is tartják:

A konzultációk tartásával kapcsolatban a prioritási sorrendünk a következő volt, amit az élet azóta felülírt:
1. Ha lehet személyes jelenléttel tartjuk meg a konzultációkat.
2. Órarendi időpontban TEAMS-ben tartunk konzultációt.
3. Elektronikusan hozzáférhető tananyagokat biztosítunk és hozzá személyse, e-mail vagy egyéb online konzultációt.

Őszinte sajnálatunkra a 3. szemesztert távoktatás keretében kell megkezdenünk.

Az órákat TEAMS-ben fogjuk megtartani, az órarendben előírt időpontokban. Minden órára mindenkinek küldünk meghívót.

Üdvözlettel

Darabos Péter